www.lite-betony.cz  |  www.lite-betony.eu

» HLAVNÍ STRANA

 

» LITÉ PODLAHY

 

» REFERENCE

 

» FOTOGALERIE

 

» KONTAKTY

 

Facebook

                   

logo

PROVÁDĚNÍ, OPRAVY A SANACE BETONŮ - Praha, Ústí nad Labem, Liberec, Karlovy Vary a okolí

Navštivte naše partnerské www stránky: ALARMY, ELEKTROINSTALACE »

RYCHLÝ KONTAKT

LITÉ PODLAHY

 

Michal Davídek
LITE-BETONY.CZ

Sídlo:
Sokolovská 72
435 33 Louka u Litvínova
mapa

+420 727 816 996 (mobil)

obchod@lite-betony.cz

napište nám on-line

 
 
   

LITÍ PODLAH A STĚREK

Sdružená podlaha

Podklad sdružené podlahy musí být očištěn od prachu a volných částic (po škrábnutí či broušení). Nejprve je nutné upravit nasákavost podkladu přípravkem Megagrund a dle charakteru podkladu dodržet požadovanou dobu schnutí (viz technický list Megagrund). Minimální tloušťka vrstvy je 30 mm. Sdružené podlahy nesmí být používány v prostorech s možností působení vlhkosti.

Podlaha na oddělovací vrstvě

Oddělovací vrstva: papír s bitumenouvou vložkou nebo PE fólie (např. GEFITAS), neošetřenou hliníkovou fólii nelze použít! Pokud není izolace proti vlhkosti, musí tuto funkci zajistit oddělovací fólie (např. GEFITAS PE 3/300). Minimální tloušťka je 30 mm.

Podlahy na tepelně izolační vrstvě

Litá podlaha na tepelně izolační vrstvě musí být provedena jako podlaha plovoucí. Nesmí mít žádnou pevnou vazbu mezi litou podlahou a základní podlahou a z ní vystupujícími stavebními prvky (stěny, zárubně, instalace, apod.) Oddělovací vrstva: papír s bitumenovo vložkou nebo PE fólie (např. GEFITAS), neošetřenou hliníkovou fólii nelze použít! Použít vhodně tepelně izolační desky, jejichž celková stlačitelnost je menší než 5 mm.

Tloušťka lité podlahy se provádí podle účelu použití (od požadovaného zatížení se odvíjí tlouštka vrstvy podlahy) a následných povrchových úprav (podlahová krytina apod.). Minimální tloušťka podlahy při použití polystyrenových desek je 35 mm a při použití desek z minerální vaty je 40 mm.

Podlahy vytápěné

Litá vytápěná podlaha odpovídá konstrukčně lité podlaze na tepelně izolační vrstvě s dodatečně přidanými trubkami podlahového vytápění. Oddělovací vrstva: papír s bitumenovo vložkou nebo PE fólie (např. GEFITAS), neošetřenou hliníkovou fólii nelze použít! Lití podlahy se provádí jednovrstvě nebo postupně v závislosti na provedení systému vytápění. Tloušťka podlahy se provádí podle účelu použití (od požadovaného zatížení se odvíjí tloušťka vrstvy podlahy) a následných povrchových úprav (podlahová krytina apod.). Tloušťka podlahy zakrývající trubkový systém musí být minimálně 35 mm nad horní částí trubkového systému.

 

^ NAHORU

 

Vytvořila společnost PROFI IMAGE s.r.o. © všechna práva vyhrazena.
Publikuje firma Michal Davídek - LITE-BETONY.CZ © všechna práva vyhrazena.